2015 performance schedule


FRIDAY

bhs

 

12:00 BOOGIE MEN
1:00 ROCKIN ROBERT T
2:10 MATTHEW DAVIDSON
3:20 RILEY BRIA (AMERICAN IDOL)
4:30 SON OF SWAN
5:50 GARY HOEY
7:10 RICK DERRINGER

 

 

 

 

 

8:15 THE STRATOBLASTERS ALL STAR JAM JIMMY WALLACE & THE STRATOBLASTERS W/LANCE LOPEZ, RICK DERRINGER, GEORGE LYNCH, JOHNNY HILAND, GARY HOEY, JOHNNY A., SONNY LANDRETH, DEREK ST. HOLMES, INNES SIBUN, BRUCE BOUILLET, RILEY BRIA, REDD VOLKAERT, VAN WILKS, FORREST LEE JR, JOE MASS, ANDREW SUPULSKI
 10:00 FRIDAY NIGHT JAM PRESENTED BY CATEGORY 5 WITH :
KARA GRAINGER, CHRIS RODRIGUEZ, JOHN RICHARDSON, 

 

Cat5

 

1:20 BILLY WHITE
2:40 TONY CAMPANELLA
3:40 BUGGABOO
4:50 DERICK ST. HOLMES
6:00 TOMMY KOTANA & TEXAS FLOOD
7:10 MIKE MORGAN

 

Fuller

12:30 ROLAND
1:15 MARSHALL
2:00 FISHMAN
2:45 KEELEY
3:30 CATEGORY 5
4:15 YAMAHA
5:00 REVEREND
5:46 KYSER
6:30 ZYMOL

 


 

SATURDAY

bhs

 

11:05 ANDREW SUPULSKI
12:10 QUINTEN HOPE
1:20 MAYLEE THOMAS
2:25 VAN WILKS
3:30 LANCE LOPEZ
4:45 POINT BLANK
6:00 GEORGE LYNCH w/DERICK ST. HOLMES

 

 

8:00

Tribute to the

3 Kings

 W/JIMMY WALLACE’S GUITAR ARMY FEATURING:

JERRY DON BRANCH, LANCE LOPEZ, JR. CLARK, QUINTEN HOPE, MIKE GAGE, ARAM DOROFF, JOHN RICHARDSON, KARA GRAINGER, CHRIS RODRIGUEZ, RACHEL STACY, RICK DERRINGER, GEORGE LYNCH, JOHNNY HILAND, GARY HOEY, JOHNNY A., SONNY LANDRETH, DEREK ST. HOLMES, INNES SIBUN, BRUCE BOUILLET, RILEY BRIA, REDD VOLKAERT, FORREST LEE JR., CADE FOEHNER, JOE MASS, ANDREW SUPULSKI, VAN WILKS

 

 

Cat5

 

11:00 GLITTER ROSE
12:00 ROB HUNT / TONY BLACK
1:00 STONE COLD SWEAT
1:55 RILEY BRIA (AMERICAN IDOL)
2:55 FORREST LEE JR
4:00 REDD VOLKAERT
5:00 JOHNNY HILAND
6:00 CATEGORY 5 REVIEW WITH

Kara Grainger
Chris Rodriquez
John Richardson
Derron Blakley

 

Fuller

10:30   ZYMOL
11:15   CATEGORY 5
12:00   REVEREND
12:45   GUITAR SANCTUARY PRESENTS: SOLO DALLAS
1:30 FISHMAN PRESENTS: GREG KOCH
2:15 ERNIE BALL
3:00 TOM VAN HOOSE
3:45 TOM MURPHY
4:30 GILFORD GUITARS PRESENTS: BRUCE BOUILLET ( RACER X)
5:45 MARSHALL
6:30 YAMAHA

 


 

SUNDAY

bhs

 

 10:30  CADE FOEHNER-JOHNSON’S LOST CROWES
11:40 4 WAY STREET
12:50 BUDDY WHITTINGTON
2:10 JOHNNY A
3:45 CATEGORY 5 PRESENTS : SONNY LANDRETH
5:15 ANDY TIMMONS

 

 

 

 

 

Cat5

 

 

10:00 10 UNDER 20
12:00 SOUTH AUSTIN MOONLIGHTERS
1:10 JOHNNY HILAND
2:30 GARY HOEY
3:50 RICK DERRINGER
5:10 GEORGE LYNCH

 

 

Fuller

10:15   ROLAND
11:00   KEELEY
11:45   FISHMAN
12:30   REVEREND
1:15 CATEGORY 5
2:00 ERNIE BALL
2:45 GILFORD GUITARS PRESENTS: BRUCE BOUILLET ( RACER X)
4:00 KYSER
4:45 MARSHALL
5:30 ZYMOL

 

 

More Artists and more stages to be added!
Time slots can change, check back regularly to see the most up to date schedule.